SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Blue Titanium
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
649.00 € / 1269.33 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S26 ULTRA 5G 512GB Sky Blue Unboxed
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1199.00 € / 2345.04 BGN
1149.00 € / 2247.25 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
409.00 € / 799.93 BGN
368.00 € / 719.75 BGN
Mobile workstationDell Precision 7760, i7-9750H, 16GB, 512GB SSD, 17" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
779.00 € / 1523.59 BGN
701.00 € / 1371.04 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 32SSD+1TB HDD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
| Model | 8570w |
| Class | mobile worstation |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core i7-3520M (4M, 3.60 GHz) |
| Chipset | Mobile Intel QM77 Express |
| RAM Memory | 16GB DDR3 @ 1600MHz |
| Data memory | 500GB HDD SATA |
| Video Card | NVIDIA Quadro K2000M |
| Display size | 15.60" (39.60cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 1600 x 900 pixels (HD+) |
| Front camera | 0.92 Megapixel |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | 802.11n |
| Interfaces | VGA, D-SUB, HDMI, USB 2, USB 3, firewire port, HDMI, |
| Card reader | Card Reader |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 EDR |
| Color | dark grey |
| Manufacturer | HP |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
EarphonesApple AirPods MAX 2 Orange Like New
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
MonitorDell S2740LB, 27" AH-IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
LaptopDell Latitude 5500, i7-8665U, 16GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
299.00 € / 584.79 BGN
269.00 € / 526.12 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Plus 128GB Midnight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
819.00 € / 1601.82 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
