LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
395.00 € / 772.55 BGN
LaptopHP EliteBook x360 1040 G10 2-in-1, i5-1345U, 32GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS WUXGA 1920x1200
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1079.00 € / 2110.34 BGN
971.00 € / 1899.11 BGN
TabletApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2251 (2020) Space Gray, i5-1038NG7, 32GB, 512GB SSD, 13.3'' Retina 2560 x 1600, Touchbar
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
529.00 € / 1034.63 BGN
479.00 € / 936.84 BGN
LaptopDell Latitude 3420, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
309.00 € / 604.35 BGN
278.00 € / 543.72 BGN
| Model | 8570w |
| Class | mobile workstation |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel Core i7-3630QM (6M Cache@3.40 GHz) |
| Chipset | Mobile Intel QM77 Express |
| RAM Memory | 8GB DDR3 @1600MHz |
| Data memory | 500GB HDD |
| Video Card | nVidia quadro K1000M |
| Display size | 15.60" (39.60cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels (Full HD) |
| Front camera | webcam |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD±RW |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WIFI 802.11 a/b/g.n |
| Interfaces | VGA, firewire port, 2xUSB 2, 3xUSB 3, DisplayPort, eSata |
| Card reader | SD card |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 EDR |
| Color | dark grey |
| Manufacturer | HP |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone 13 mini 128GB Starlight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 32SSD + 1TB HDD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
MonitorDell UltraSharp U2417H, 24” IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
119.00 € / 232.74 BGN
107.00 € / 209.27 BGN
EarphonesApple AirPods MAX 2 Orange Like New
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G6
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
359.00 € / 702.14 BGN



