Similar products
Mobile workstationDell Precision 7560 Like New, i7-11850H, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A3000
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1049.00 € / 2051.67 BGN
Mobile WorkstationDell Precision 5560, W-11955M, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS UHD 3840x2160, Nvidia RTX A2000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
959.00 € / 1875.64 BGN
Mobile Workstation Dell Precision 5560, i9-11950H, 32GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS UHD 3840x2160, Nvidia Quadro T1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1089.00 € / 2129.90 BGN
Mobile WorkstationHP Zbook Power G8, i7-11800H, 32GB, 1TB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, T600
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
809.00 € / 1582.27 BGN
728.00 € / 1423.84 BGN
Mobile workstationHP ZBook Studio x360 G5, i7-8750H, 16GB, 512GB SSD, Тъчскрийн, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, Quаdro P1000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
709.00 € / 1386.68 BGN
638.00 € / 1247.82 BGN
MonitorSamsung S32D850T 32'' Quad HD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
309.00 € / 604.35 BGN
278.00 € / 543.72 BGN
Mobile workstationDell Precision 7560, i7-11800H, 32GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
769.00 € / 1504.03 BGN
692.00 € / 1353.43 BGN
ComputerApple iMac 27'' A1419 (Late 2015) Silver, i5-6500, 32GB, 24 SSD + 1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon R9 M390
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 15 G7, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
679.00 € / 1328.01 BGN
611.00 € / 1195.01 BGN
MonitorHP Z27u G3, 27 inches, IPS QHD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
| Model | ZBook 17 G2 |
| Class | Mobile workstation |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core i7-4810MQ (6M Cache, up to 3.80 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR3 |
| Data memory | 1000GB SATA |
| Video Card | nVidia Quadro K3100M |
| Display size | 17.30'' (43.94cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels (Full HD) |
| Front camera | Integrated webacm |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | NO |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11a/b/g/n/ac |
| Interfaces | VGA, USB 2, 3xUSB 3, DisplayPort, Thunderbolt 2 |
| Card reader | SD Card, SDHC Card, SDXC Card, SDXC UHS-II Card |
| Manufacturer | HP |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneSamsung Galaxy S24 5G 128GB Onyx Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
419.00 € / 819.49 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
MonitorHP EliteDisplay E271i, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
404.00 € / 790.16 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 Pro 128GB Black Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
749.00 € / 1464.92 BGN
729.00 € / 1425.80 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
