Similar products
LaptopApple MacBook Pro A1398 (Mid 2015) Silver, i7-4870HQ, 16GB, 512GB SSD, 15.4'' Retina 2880x1800, R9 M370X
- Good
- Refurbished
- Leasing
249.00 € / 487.00 BGN
LaptopApple MacBook Pro A1398 (2014) Silver, i7-4770HQ, 16GB, 256GB SSD, 15.4'' Retina 2880x1800
- Good
- Refurbished
- Leasing
229.00 € / 447.89 BGN
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB RAM, 512GB SSD, 13.3" Retina 2560 x 1600
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
889.00 € / 1738.73 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
539.00 € / 1054.19 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
519.00 € / 1015.08 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
419.00 € / 819.49 BGN
389.00 € / 760.82 BGN
| Model | A1398 |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel Core i7-4850HQ (6M Cache, up to 3.50 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR3 @ 1600MHz |
| Data memory | 512GB SSD |
| Video Card | Intel Iris 5200 Pro + NVIDIA GeForce GT 750M |
| Display size | 15.4'' inches (39.17sm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 2880 x 1800 pixels |
| Front camera | 720p FaceTime HD webcam |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11ac |
| Interfaces | HDMI, 2xUSB 3, 2xThunderbolt 2, |
| Card reader | SDXC card |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Color | grey |
| Manufacturer | Apple |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
