Similar products
Mobile WorkstationHP Zbook Power G8, i7-11800H, 32GB, 1TB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, T600
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
811.99 € / 1588.11 BGN
730.00 € / 1427.76 BGN
Mobile workstationDellPrecision 7750, i7-108750H, 64GB, 512GB SSD, 15.6” IPS Full HD 1920x1080, Quadro RTX 4000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
989.00 € / 1934.32 BGN
890.00 € / 1740.69 BGN
Mobile workstationLenovo ThinkPad P53, i7-9850H, 32GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T2000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
679.00 € / 1328.01 BGN
611.00 € / 1195.01 BGN
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 3, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
659.00 € / 1288.89 BGN
593.00 € / 1159.81 BGN
Mobile workstationDell Precision 7560, i9-11950H, 32GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A2000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1499.00 € / 2931.79 BGN
1349.00 € / 2638.41 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 32GB, 2TB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
999.00 € / 1953.87 BGN
949.00 € / 1856.08 BGN
MonitorHP Z27n, 27'' IPS Quad HD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
170.00 € / 332.49 BGN
ComputerHP EliteDesk 800 G1 SFF, i5-4590, 8GB, 128GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
MonitorHP Z24n G2, 24" IPS WUXGA 1920x1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
LaptopHP ProBook 450 G6, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
459.00 € / 897.73 BGN
413.00 € / 807.76 BGN
| Model | Precission M2400 |
| Class | mobile worstation |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel® Core™2 Duo T9400 (6M Cache, 2.53 GHz, 1066 MHz FSB) |
| Chipset | Intel® PM45 Express Chipset |
| RAM Memory | 4GB DDR2 |
| Data memory | 160GB HDD |
| Video Card | NVIDIA® Quadro® FX 370M 256MB |
| Display size | 14.1''(35.81cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Front camera | VGA camera |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | 8X DVD+/-RW, 24X DVD/CD-RW, 8X DVD-ROM |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11 a/b/g |
| Interfaces | VGA, 3xUSB 2, firewire port, eSata, DisplayPort |
| Manufacturer | Dell |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopDell Latitude 5320, i5-1135G7, 8GB, 512GB SSD, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
242.00 € / 473.31 BGN
MonitorHP Z Display Z23i, 23" IPS, Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
59.00 € / 115.39 BGN
53.00 € / 103.66 BGN
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB, 1TB SSD, 13.3'' Retina 2560 x 1600
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
859.00 € / 1680.06 BGN
819.00 € / 1601.82 BGN
MonitorPhilips 275E2, 27" IPS QHD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
159.00 € / 310.98 BGN
143.00 € / 279.68 BGN
LaptopDell Latitude 9520, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
494.00 € / 966.18 BGN




