Similar products
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i9-9880H, 64GB, 1TB SSD, 16" Retina 3072x1920, Radeon Pro 5500M
- Good
- Refurbished
- Leasing
649.00 € / 1269.33 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, M1 Max, 32GB, 1TB SSD, 16" Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
1099.00 € / 2149.46 BGN
1049.00 € / 2051.67 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2251 (2020) Space Gray, i7-1068NG7, 32GB, 500GB SSD, 13.3'' Retina 2560x1600
- Good
- Refurbished
- Leasing
459.00 € / 897.73 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Silver, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
969.00 € / 1895.20 BGN
899.00 € / 1758.29 BGN
LaptopApple MacBook Air A3113 (2024) Space Gray, Apple M3, 16GB, 512GB SSD, 13.6'' 2560x1664
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
699.00 € / 1367.13 BGN
659.00 € / 1288.89 BGN
LaptopHP ProBook 640 G10, i5-1345U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
439.00 € / 858.61 BGN
395.00 € / 772.55 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Good
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
639.00 € / 1249.78 BGN
579.00 € / 1132.43 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
239.00 € / 467.44 BGN
| Model | MacBook Pro А1502 (Early 2015) |
| Class | MacBook |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i7-5557U (4M Cache, up to 3.40 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR3 |
| Data memory | 256GB SSD |
| Video Card | Intel Iris Graphics 6100 |
| Display size | 13.3 inches (33.78cm) |
| Display technology | Retina, IPS, LED |
| Resolution | 2560x1600 |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | USB 3.0, Thunderbolt, HDMI |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth |
| Color | Silver |
| Manufacturer | Apple |
The product has minimal signs of use, not affecting its functionality. They are expressed in light or dark spots of small size or barely noticeable scratches on the display, visible only when the screen is turned off.
Product photos are exemplary of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




