Similar products
ЛаптопApple MacBook PRO A3403 (2024) Apple M4 PRO, 24GB, 512GB SSD, 16.2" Liquid Retina XDR 3456x2234, Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
2599.00 € / 5083.20 BGN
ЛаптопApple MacBook PRO A3403 (2024) Apple M4 PRO, 24GB, 512GB SSD, 16.2" Liquid Retina XDR 3456x2234, Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
2599.00 € / 5083.20 BGN
LaptopHP EliteBook 820 G3, i5-6200U, 16GB, 256GB SSD, 12.5'' HD 1366x768
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
139.00 € / 271.86 BGN
125.00 € / 244.48 BGN
MonitorHP EliteDisplay E273, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
MonitorLenovo ThinkVision P27Q-10, 27" IPS Quad HD 2560x1440
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN
MonitorHP EliteDisplay E271i, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
| Model | MacBook Pro 14.1 A1708 (Mid 2017) |
| Class | MacBook |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core i5-7360U (4M, 2.30 GHz, up to 3.60 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR3 |
| Data memory | 256GB SSD |
| Video Card | Intel Iris Plus Graphics 640 |
| Display size | 13.3 inches (33.78 cm) |
| Display technology | LED, Retina IPS |
| Resolution | WQXGA 2560x1600 |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | 2x Thunderbolt 3 (USB-C) |
| Card reader | N/A |
| Color | Space Gray |
| Manufacturer | Apple |
Photographs of refurbished products are representative of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP EliteBook 850 G7, i7-10610U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
409.00 € / 799.93 BGN
368.00 € / 719.75 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
999.00 € / 1953.87 BGN
949.00 € / 1856.08 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
469.00 € / 917.28 BGN
459.00 € / 897.73 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 6th Gen A2436 (2022) 512GB Wi-Fi Silver Original Box
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
849.00 € / 1660.50 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S26 ULTRA 5G 512GB White Unboxed
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1199.00 € / 2345.04 BGN
1149.00 € / 2247.25 BGN
