Similar products
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Silver, Apple M1 MAX, 32GB, 1TB SSD, 16'' Liquid Retina 3456 x 2234
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
1099.00 € / 2149.46 BGN
LaptopApple Macbook Pro A2779 (2023) Silver, M2 Pro, 16GB, 512GB SSD, 14.2" Liquid Retina 3024x1964
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
999.00 € / 1953.87 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
899.00 € / 1758.29 BGN
789.00 € / 1543.15 BGN
LaptopApple MacBook Pro M1 A2338 (2020) Space Gray, Apple M1, 16GB, 256GB SSD, 13.3'' Retina 2560x1600, Тъчбар
- Good
- Refurbished
- Leasing
539.00 € / 1054.19 BGN
Apple
Laptop Apple MacBook Pro A2992 (2023) Silver, Apple M3 Pro, 18GB, 512GB SSD, 14.1'' 3024x1964 Liquid Retina XDR, Product Code: 16150
Similar products
LaptopApple MacBook Pro A2992 (2023) Silver, Apple M3 Pro, 18GB, 512GB SSD, 14.1'' 3024x1964 Liquid Retina XDR
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
1399.00 € / 2736.21 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Good
- Refurbished
- Leasing
529.00 € / 1034.63 BGN
419.00 € / 819.49 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i7-10610U, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
389.00 € / 760.82 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 13.3” IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
299.00 € / 584.79 BGN
269.00 € / 526.12 BGN
| Model | MacBook Pro A2992 (2023) |
| Class | MacBook |
| Status | Very Good |
| CPU | M3 Pro Eleven-core 4.05Ghz (5 performance cores and 6 efficiency cores) |
| RAM Memory | 18GB DDR5 |
| Data memory | 512GB SSD |
| Video Card | Apple M3 Pro (14 core GPU) |
| Display size | 14.1 инча (35.81 см) |
| Display technology | Liquid Retina XDR display |
| Resolution | 3024x1964 |
| Contrast | 1,000,000:1 contrast ratio |
| Distance between points | 254 pixels per inch |
| Front camera | 1080p FaceTime HD camera |
| Audio | High-fidelity six-speaker sound system with force-cancelling woofers |
| WIFI | Wi-Fi 6E (802.11ax)5 |
| Interfaces | MagSafe 3 port, Thunderbolt / USB 4, Headphone jack 3.5mm, SDXC card slot, HDMI |
| Card reader | SDXC card slot |
| Weight | 1.55kg. |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Color | Silver |
| Manufacturer | Apple |
| Warranty: | 12 months |
The product has minimal signs of use, not affecting its functionality. They are expressed in light or dark spots of small size or barely noticeable scratches on the display, visible only when the screen is turned off.
Product photos are exemplary of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.





