TabletApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB, 512GB SSD, 13.3'' Retina 2560x1600
- Good
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
699.00 € / 1367.13 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
539.00 € / 1054.19 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i7-1165G7, 32GB, 512GB SSD, 13.3'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
419.00 € / 819.49 BGN
| Model | Flex 15D |
| Class | Outlet |
| Status | Exelent |
| CPU | AMD A-Serie - А4-5000 |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 500GB |
| Video Card | built Ati Radeon 8570M |
| Display size | 15.6" inches (39.62 см) |
| Display technology | Touch Screen |
| Resolution | 1366x768 |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Lenovo Wireless |
| Interfaces | USB 2, HDMI, USB 3, |
| Card reader | Card Reader |
| Bluetooth | Bluetooth |
| Manufacturer | Lenovo |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
