SmartphoneApple iPhone 13 mini 128GB Midnight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
TabletApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
209.00 € / 408.77 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i7-1165G7, 16GB, 512GB SSD, 13.3'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB White
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
| Model | G580 |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel i5-3230M 3.2GHz, 3MB |
| RAM Memory | 4GB DDR3 1600MHz |
| Data memory | 1TB SATA |
| Video Card | Geforce GT 635M, 2GB DDR3 |
| Display size | 15.6 inches, 1366 x 768 |
| Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Front camera | Web camera |
| Optical drive | DVD+/-RW |
| LAN | Atheros AR8162 10/100M |
| WIFI | Broadcom 802.11n |
| Interfaces | USB 2.0, USB 3.0 x 2, D-SUB |
| Card reader | Card Reader |
| Extras | HDMI |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Manufacturer | Lenovo |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP EliteBook 840 G7, i7-10510U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
369.00 € / 721.70 BGN
339.00 € / 663.03 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 32SSD+1TB HDD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
ComputerApple iMac 27" A1419 (Late 2013) Silver, i5-7500, 16GB, 32GB SSD+1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
129.00 € / 252.30 BGN
