LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, M1 Max, 32GB, 1TB SSD, 16" Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1099.00 € / 2149.46 BGN
1049.00 € / 2051.67 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Blue Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
539.00 € / 1054.19 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Silver, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
969.00 € / 1895.20 BGN
899.00 € / 1758.29 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Silver, M1 Pro, 32GB , 512GB SSD, 14.2" Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
899.00 € / 1758.29 BGN
849.00 € / 1660.50 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 14'' Liquid Retina 3024x1964
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
999.00 € / 1953.87 BGN
949.00 € / 1856.08 BGN
| Model | Lenovo IdeaPad G500 |
| Class | Business / home notebook |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i3-3120M 2.50GHz |
| RAM Memory | 4GB DDR3 SODIMM |
| Data memory | 1TB 5400RPM SATA |
| Video Card | Intel HD Graphics 4000 |
| Display size | 15.6 inches 16:9 |
| Display technology | Anti Glare VibrantView |
| Resolution | 1366 x 768 HD |
| Camera | 1.3MP camera |
| Audio | Dolby Digital Advanced Audio |
| Optical drive | DVD+/-RW |
| LAN | On board 10/100/1000 gigabit |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/g/n |
| Interfaces | 1 x USB 2.0; 2 x USB 3.0; 1 x HDMI |
| Card reader | SD/MMC |
| Weight | 2.6 kg |
| Information | free gift bag |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneSamsung Galaxy S25 Ultra 5G 256GB Titanium Gray Like New Original box
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
779.00 € / 1523.59 BGN
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB RAM, 512GB SSD, 13.3" Retina 2560 x 1600
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
889.00 € / 1738.73 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
ComputerApple iMac 27'' A2115 (2020) Silver, i5-10600, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 5300
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
849.00 € / 1660.50 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
249.00 € / 487.00 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
TabletApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
