SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
215.00 € / 420.50 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Blue Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
314.00 € / 614.13 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 Pro 128GB Black Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
749.00 € / 1464.92 BGN
729.00 € / 1425.80 BGN
LaptopDell Latitude 9520, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
569.00 € / 1112.87 BGN
512.00 € / 1001.38 BGN
| Model | Lenovo IdeaPad U510 |
| Class | Business / home notebook |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel Core i3-3217U 1.80 GHz (3M Cache) |
| Chipset | Intel |
| RAM Memory | 4GB DDR3 SODIMM |
| Data memory | 500GB 7200RPM SATA |
| Video Card | NVIDIA GeForce GT 720M 2GB |
| Display size | 15.6 inch (39 cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 1366 x 768 HD |
| Camera | HD 720p video |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD+/-RW |
| LAN | On board 10/100/1000 gigabit |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/g/n |
| Interfaces | 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, 1 x mini VGA, 1 x HDMI |
| Card reader | SD/MMC |
| Extras | Intel Wireless Display (WiDi) |
| Battery | Li-Polymer |
| Weight | 2.20 kg |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP EliteBook 840 G9, i5-1245U, 16GB, 512GB SSD, 14'' IPS WUXGA 1920x1200
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
389.00 € / 760.82 BGN
350.00 € / 684.54 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB , 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
749.00 € / 1464.92 BGN
699.00 € / 1367.13 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Silver, M1 Pro, 32GB , 512GB SSD, 14.2" Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
899.00 € / 1758.29 BGN
849.00 € / 1660.50 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
319.00 € / 623.91 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i9-9880H, 64GB, 1TB SSD, 16" Retina 3072x1920, Radeon Pro 5500M
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
649.00 € / 1269.33 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
