TabletApple iPad Mini 5th Gen A2133 (2019) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
MonitorLenovo ThinkVision Pro2820D, 28'' MVA Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
LaptopHP ProBook 640 G10, i5-1345U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
489.00 € / 956.40 BGN
440.00 € / 860.57 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
379.00 € / 741.26 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
| Model | Lenovo IdeaPad Z580 |
| Class | Business / home notebook |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i3-2350M 2.30 GHz (3M Cache) |
| Chipset | Intel HM76 |
| RAM Memory | 4GB DDR3 SODIMM |
| Data memory | 500GB 7200RPM SATA |
| Video Card | Nvidia GeForce GT 630M 1GB |
| Display size | 15.6 inch (39 cm) |
| Resolution | 1366 x 768 HD |
| Camera | HD 720p video |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD+/-RW |
| LAN | On board 10/100/1000 gigabit |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/g/n |
| Interfaces | 2 x USB 2.0, 2 x USB 3.0, 1 x HDMI |
| Card reader | SD, MMC, Memory Stick (Pro), xD |
| Weight | 2.4 kg |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP EliteBook 840 G5, i5-7300U, 16GB, 256GB SSD, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
179.00 € / 350.09 BGN
161.00 € / 314.89 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G9, i5-1235U, 16GB, 256GB SSD, 14'' IPS WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
386.00 € / 754.95 BGN
MonitorFujitsu B27-9TQ, 27" LED IPS Quad HD 2560x1440
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
119.00 € / 232.74 BGN
107.00 € / 209.27 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
Mobile WorkstationHP Zbook Studio 15 G8, i9-11950H, 32GB, 1TB SSD, 15.6" IPS UHD 3840x2160, RTX A3000
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1069.00 € / 2090.78 BGN
962.00 € / 1881.51 BGN
