Similar products
LaptopLenovo ThinkBook 15-IML, i5-10210U, 16GB, 256GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G7, i5-10310U, 16GB, 500GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
359.00 € / 702.14 BGN
323.00 € / 631.73 BGN
MonitorDell P2720D 27'' Quad HD 2560x1440
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
152.00 € / 297.29 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
469.00 € / 917.28 BGN
459.00 € / 897.73 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
579.00 € / 1132.43 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1049.00 € / 2051.67 BGN
999.00 € / 1953.87 BGN
| Model | L430 |
| Class | Laptop |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel® Core™ i5-4300U (3MB, up to 2.9GHz) |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Data memory | 128GB SSD |
| Video Card | Intel HD Graphic 4400 |
| Display size | 14.00"(35.56cm) |
| Display technology | LED |
| Resolution | 1366x768 HD Ready |
| Front camera | Webcam |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WIFI |
| Interfaces | VGA, USB 2, USB 3, |
| Color | Black |
| Manufacturer | Lenovo |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
MonitorDell P2722H, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
159.00 € / 310.98 BGN
143.00 € / 279.68 BGN
MonitorSamsung S32D850T 32'' Quad HD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
309.00 € / 604.35 BGN
278.00 € / 543.72 BGN
MonitorHP Z27n, 27" IPS Quad HD 2560x1440
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
209.00 € / 408.77 BGN
188.00 € / 367.70 BGN
LaptopDell Latitude 5430 RUGGED, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14'' IPS Full HD 1920x1080 with keyboard
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1059.00 € / 2071.22 BGN
953.00 € / 1863.91 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G7, i5-10310U, 16GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
359.00 € / 702.14 BGN
323.00 € / 631.73 BGN
