Similar products
LaptopLenovo ThinkPad L570, i5-7200U, 16GB DDR4, 128GB SSD, 15.6'' Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy Xcover 5 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
115.00 € / 224.92 BGN
99.00 € / 193.63 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB , 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
SmartphoneApple iPhone 17e 256GB White Like New Original Box
- Like New
- Refurbished
- Leasing
639.00 € / 1249.78 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S25 Ultra 5G 256GB Titanium Gray Like New Original box
- Like New
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
779.00 € / 1523.59 BGN
| Model | Legion 5 15IMH05H |
| Class | Gaming |
| Status | Like New |
| CPU | Intel Core i7-10750H (12M, 2.60 GHz, до 5 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR4 |
| Data memory | 512GB SSD |
| Video Card | NVIDIA GeForce RTX 2060 (192-bit, 6GB GDDR6) |
| Display size | 15.6 inches (39.62cm) |
| Display technology | LED, IPS |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | HDMI, USB 3.2 Gen 1, USB Type-C |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | Lenovo |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




