Similar products
LaptopLenovo ThinkBook 15-IML, i5-10210U, 16GB, 256GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
Laptop HP ProBook 440 G9, i3-1215U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
279.00 € / 545.68 BGN
251.00 € / 490.91 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopHP ProBook 640 G9, i3-1215U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
359.00 € / 702.14 BGN
323.00 € / 631.73 BGN
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB, 1TB SSD, 13.3'' Retina 2560x1600
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
859.00 € / 1680.06 BGN
819.00 € / 1601.82 BGN
MonitorDell U3419W, 34" IPS UltraWide QHD 3440x1440
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
379.00 € / 741.26 BGN
341.00 € / 666.94 BGN
| Model | ThinkPad L450 |
| Class | Home and Office |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i3-5005U (3M, 2.00 GHz) |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Data memory | 256GB SSD |
| Video Card | Intel HD Graphics 5500 |
| Display size | 14 inches (35.56cm) |
| Display technology | LED |
| Resolution | 1366x768 HD |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11a/b/g/n/ac |
| Interfaces | VGA, mini DisplayPort, 3x USB 3.0 |
| Card reader | Yes |
| Color | black |
| Manufacturer | Lenovo |
Photos of the refurbished products are exemplary of the model.
Products we offer are used second hand, but with high quality, excellent appearance and excellent technical condition.
It is offered at low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the opportunity to buy laptops at checkout and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition REFURBISHED with 6 months (optional 12) warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
599.00 € / 1171.54 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
EarphonesApple AirPods MAX 2 Midnight Like New
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
MonitorFujitsu B27-9TE, 27" IPS QHD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
119.00 € / 232.74 BGN
107.00 € / 209.27 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
899.00 € / 1758.29 BGN
789.00 € / 1543.15 BGN
