Similar products
LaptopLenovo ThinkBook 15-IML, i5-10210U, 16GB, 256GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
LaptopHP EliteBook 820 G3, i5-6200U, 16GB, 256GB SSD, 12.5'' HD 1366x768
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
139.00 € / 271.86 BGN
125.00 € / 244.48 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G7, i7-10610U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
296.00 € / 578.93 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
249.00 € / 487.00 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Green
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
419.00 € / 819.49 BGN
Mobile WorkstationHP Zbook Studio 15 G8, i9-11950H, 32GB, 1TB SSD, 15.6" IPS UHD 3840x2160, RTX A3000
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1069.00 € / 2090.78 BGN
962.00 € / 1881.51 BGN
| Model | ThinkPad L560 |
| Class | Home and Office |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i5-6200U (3M, 2.30 GHz, up to 2.80 GHz) |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Data memory | 240GB SSD |
| Video Card | Intel HD Graphics 520 |
| Display size | 15.6 inches (39.62 cm) |
| Display technology | LED |
| Resolution | 1366x768 HD |
| Front camera | N/A |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | USB 3.0, VGA, Mini DisplayPort |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | Lenovo |
The product has transport remarks that do not affect its functionality.
Photos of the refurbished with slight sign of usage products are exemplary of the model.
Products we offer are used second hand, but with high quality, excellent appearance and excellent technical condition.
It is offered at low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the opportunity to buy laptops at checkout and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition refurbished with slight sign of usage with 6 months (optional 12) warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
469.00 € / 917.28 BGN
MonitorDell P2722H, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
159.00 € / 310.98 BGN
143.00 € / 279.68 BGN
MonitorHP E34m G4, 34" VA LCD WQHD 3440x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
539.00 € / 1054.19 BGN
485.00 € / 948.58 BGN
MonitorHP Z27n, 27'' IPS Quad HD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
170.00 € / 332.49 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1165G7, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
379.00 € / 741.26 BGN
341.00 € / 666.94 BGN
