Similar products
LaptopLenovo ThinkPad L570, i5-7200U, 16GB DDR4, 128GB SSD, 15.6'' Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
LaptopLenovo ThinkPad L560, i5-6200U, 16GB, 128GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
179.00 € / 350.09 BGN
TabletApple iPad mini 4 7.9 A1538 (2015) 128GB Wi-Fi Space Gray
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
129.00 € / 252.30 BGN
99.00 € / 193.63 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
599.00 € / 1171.54 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 14” IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
509.00 € / 995.52 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Space Gray, i3-8100, 16GB, 500GB SSD, Retina 4096x2304, Radeon Pro 555X
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
| Model | ThinkPad L580 |
| Class | Home and Office |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel Core i5-8250U (6M, 1.60 GHz, до 3.40 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR4 |
| Data memory | 256GB SSD |
| Video Card | Intel UHD Graphics 620 |
| Display size | 15.6 inches (39.62cm) |
| Display technology | LED, IPS |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | USB 3.0, HDMI, 2x USB Type-C |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | Lenovo |
Photos of the refurbished products are exemplary of the model.
Products we offer are used second hand, but refurbished with high quality, excellent appearance and excellent technical condition.
It is offered at low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the opportunity to buy laptops at checkout and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months (optional 12) warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone 16 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
559.00 € / 1093.31 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
509.00 € / 995.52 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3” IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
339.00 € / 663.03 BGN
309.00 € / 604.35 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
259.00 € / 506.56 BGN
239.00 € / 467.44 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
