Similar products
Mobile WorkstationHP Zbook Power G8, i7-11800H, 32GB, 1TB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
879.00 € / 1719.17 BGN
Mobile workstationHP Zbook Fury 17 G7, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 17.3" IPS Full HD 1920x1080, Nvidia RTX 3000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
939.00 € / 1836.52 BGN
Mobile workstationDellPrecision 7750, i7-108750H, 64GB, 512GB SSD, 15.6” IPS Full HD 1920x1080, Quadro RTX 4000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
989.00 € / 1934.32 BGN
Mobile WorkstationHP ZBook Fury 16 G10, i7-13850HX, 32GB, 1TB SSD, 16'' IPS WUXGA 1920x1200, RTX A1000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
1889.00 € / 3694.56 BGN
TabletSamsung Galaxy Tab S8 5G 11.0 (2022) Wi-fi+LTE 128GB Graphite
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G7, i5-10210U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Silver, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
969.00 € / 1895.20 BGN
899.00 € / 1758.29 BGN
| Model | 8570w |
| Class | workstation |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i7-3630QM(6M Cache, 3.40 GHz) |
| Chipset | Mobile Intel QM77 Express |
| RAM Memory | 16GB DDR3 1600 MHz |
| Data memory | 500GB HDD 7200rpm |
| Video Card | Quadro K1000m |
| Display size | 15.6" (39.6cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 1920 x 1080 Full HD |
| Front camera | 0.92 мegapixel 1280 x 720 |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | 802.11n |
| Interfaces | USB 3, USB 2, firewire port, D-SUB, VGA, |
| Card reader | SDHC Memory Card |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Manufacturer | HP |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




