SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
369.00 € / 721.70 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
MonitorDell UltraSharp U2719D, 27" IPS Quad HD 2560x1440
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
159.00 € / 310.98 BGN
143.00 € / 279.68 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB White
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
469.00 € / 917.28 BGN
459.00 € / 897.73 BGN
| Model | EliteBook 8740w |
| Class | Mobile workstation |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i7-640M(4M Cache, 2.80 GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 500GB SATA |
| Video Card | nVidia Quadro FX 2800M/1024MB |
| Display size | 17.3-inches (43.25см) |
| Display technology | FHD Матов дисплей |
| Resolution | 1920 x 1200, Full HD |
| Front camera | 2.0 megapixels |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD rewritable |
| LAN | 10 / 100 / 1000 Gigabit |
| WIFI | HP Wireless |
| Weight | 3.57 kg. |
| Manufacturer | HP |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Space Gray, i3-8100, 16GB, 500GB SSD, Retina 4096x2304, Radeon Pro 555X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
433.99 € / 848.81 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
ComputerApple iMac 27'' A2115 (2020) Silver, i5-10600, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, AMD Radeon Pro 5300
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
TabletApple iPad Mini 5th Gen A2133 (2019) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i7-10610U, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
369.00 € / 721.70 BGN
332.00 € / 649.34 BGN
LaptopDell Latitude 7220 Rugged Extreme, i5-8365U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 11,6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
469.00 € / 917.28 BGN
422.00 € / 825.36 BGN
