Similar products
Mobile WorkstationHP Zbook Studio 15 G8, i9-11950H, 32GB, 1TB SSD, 15.6" IPS UHD 3840x2160, RTX A3000
- Good
- Refurbished
- Leasing
1069.00 € / 2090.78 BGN
Mobile workstationDell Precision 7760, i7-11800H, 32GB, 512GB SSD, 17" IPS Full HD 1920x1080, RTX A3000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
1159.00 € / 2266.81 BGN
Mobile workstationDell Precision 7560, i7-11850H, 32GB, 1TB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A2000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
829.00 € / 1621.38 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 15 G7, i7-10750H, 16GB, 1TB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T1000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
639.00 € / 1249.78 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
339.00 € / 663.03 BGN
309.00 € / 604.35 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2251 (2020) Space Gray, i5-1038NG7, 32GB, 512GB SSD, 13.3'' Retina 2560 x 1600, Touchbar
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
529.00 € / 1034.63 BGN
479.00 € / 936.84 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 256GB SSD, 14” IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
419.00 € / 819.49 BGN
389.00 € / 760.82 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
| Model | ZBook 15 G1 |
| Class | mobile worstation |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i7-4800MQ (6M Cache, up to 3.70 GHz) |
| Chipset | Mobile Intel QM87 Express |
| RAM Memory | 16GB DDR3 |
| Data memory | 256GB SATA SSD |
| Video Card | external |
| Display size | 15.60'' (39.62cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels (Full HD) |
| Front camera | integrated webcam |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11a/b/g/n |
| Interfaces | VGA, DisplayPort, ThunderBolt, USB 2, 3xUSB 3 |
| Card reader | SDHC Card, SDXC Card, SDXC UHS-II Card |
| Manufacturer | HP |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




