SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Blue Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
549.00 € / 1073.75 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB , 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
699.00 € / 1367.13 BGN
TabletApple iPad Mini 5th Gen A2133 (2019) 64GB Wi-Fi Silver
- Good
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i7-1165G7, 16GB, 512GB SSD, 13.3'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
| Model | ThinkPad Edge E330 |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel i3-2370M 2.40GHz, 3MB |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 160GB SATA |
| Video Card | Intel HD Graphics 3000 |
| Display size | 13.3 инча, Anti-glare, 1366 x 768 |
| Display technology | LED-backlight, Anti-glare |
| Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Front camera | 1.3 Megapixels Web Camera |
| LAN | Gigabit Ethernet |
| WIFI | Intel Centrino - N 2230 |
| Interfaces | USB 2.0 x 3, D-SUB |
| Card reader | Card Reader |
| Extras | HDMI |
| Size | 322 x 228 x 27.8 mm |
| Weight | 1.8 kg |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




