LaptopDell Latitude 5430 RUGGED, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14'' IPS Full HD 1920x1080 with keyboard
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
1249.00 € / 2442.83 BGN
1124.00 € / 2198.35 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G6, i5-8365U, 16GB, 256GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
309.00 € / 604.35 BGN
278.00 € / 543.72 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 mini 128GB Starlight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
MonitorSamsung C34H890, 34"UltraWide Quad HD 3440х1440, Извит екран
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
309.00 € / 604.35 BGN
278.00 € / 543.72 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
| Model | ThinkPad E330 |
| Class | notebook |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i5-3320M (3M Cache, up to 3.30 GHz) |
| Chipset | Mobile Intel HM77 Express Chipset |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 320GB SATA |
| Video Card | Built Intel HD Graphics 4000 |
| Display size | 13.3'' (33.25cm) |
| Display technology | LED Backlight |
| Front camera | YES |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | N/A |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| Interfaces | VGA, USB 2, USB 3, |
| Manufacturer | Lenovo |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
ComputerApple iMac 27'' A2115 (2020) Silver, i5-10600, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, AMD Radeon Pro 5300
- Good
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
Mobile workstationDell Precision 7760, i7-9750H, 16GB, 512GB SSD, 17" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
779.00 € / 1523.59 BGN
701.00 € / 1371.04 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 mini 128GB Starlight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
MonitorHP EliteDisplay E232, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
69.00 € / 134.95 BGN
62.00 € / 121.26 BGN
MonitorDell P2720D 27'', Quad HD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
170.00 € / 332.49 BGN
