SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
649.00 € / 1269.33 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
MonitorHP E23 G4, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
LaptopDell Latitude 5590, i5-8350U, 16GB, 256GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
319.00 € / 623.91 BGN
287.00 € / 561.32 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Green
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
429.00 € / 839.05 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
| Model | ThinkPad T420 |
| Class | notebook |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i5-2520M (3M Cache, up to 3.20 GHz) |
| Chipset | Mobile Intel QM67 Express |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 128GB SATA SSD |
| Video Card | Intel® HD Graphics 3000 |
| Display size | 14.00'' (35.50cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Front camera | integrated webcam |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11 a/b/g/n |
| Interfaces | VGA, DisplayPort, 4xUSB 2, eSata |
| Card reader | SD Card, MultiMediaCard, SDHC Card, SDXC Card |
| Color | black |
| Manufacturer | Lenovo |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
TabletApple iPad 9.7 6th Gen A1954 (2018) 128GB Wi-Fi+LTE Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
99.00 € / 193.63 BGN
89.00 € / 174.07 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i9-9880HK, 32GB, 512GB SSD, 16'' Retina 3072x1920, Radeon Pro 5500M
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
559.00 € / 1093.31 BGN
519.00 € / 1015.08 BGN
MonitorDell UltraSharp U3415WB, 34'' IPS WQHD 3440x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
359.00 € / 702.14 BGN
323.00 € / 631.73 BGN
MonitorLenovo ThinkVision T23i-20, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN




