Similar products
NotebookLenovo ThinkPad X1 Carbon (7th gen ), i7-8565U, 16GB, 256GB SSD, 14'' Touchscreen IPS FHD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 128GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
299.00 € / 584.79 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
469.00 € / 917.28 BGN
459.00 € / 897.73 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
649.00 € / 1269.33 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
| Model | ThinkPad T420S |
| Class | notebook |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i5-2520M (3M Cache, up to 3.20 GHz) |
| Chipset | Mobile Intel QM67 Express |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 320GB SATA |
| Video Card | Intel® HD Graphics 3000 |
| Display size | 14.00'' (35.56cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Front camera | integrated webcam |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11a/b/g/n |
| Interfaces | USB 2, VGA, USB 3, DisplayPort, Powered USB |
| Card reader | SD Card, MultiMediaCard, SDHC Card, SDXC Card |
| Color | black |
| Manufacturer | Lenovo |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




