Similar products
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 3, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
659.00 € / 1288.89 BGN
NotebookLenovo ThinkPad X1 Carbon (7th gen ), i7-8565U, 16GB, 256GB SSD, 14'' Touchscreen IPS FHD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
Mobile workstationLenovo ThinkPad P15 Gen1, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, Quadro T2000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
769.00 € / 1504.03 BGN
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 3, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
659.00 € / 1288.89 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Good
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 2nd A1670 (2017) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
219.00 € / 428.33 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
EarphonesApple AirPods MAX 2 Orange Like New
- Like New
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
649.00 € / 1269.33 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
| Model | ThinkPad W500 |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core2Duo T9400, 6M Cache, 2.53 GHz, 1066 MHz FSB |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 160GB SATA |
| Video Card | Built |
| Display size | 15.4'' inches (39.116 cm) |
| Display technology | TFT WSXGA+ |
| Front camera | No |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD-RW |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Integrated 802.11a/b/g/n Wireless |
| Interfaces | VGA, USB 2, USB 3, |
| Manufacturer | Lenovo |
Used but refurbished Lenovo ThinkPad W500 laptop.
The model is powered by a dual-core Intel T9400 processor with 6M cache, 4GB RAM and 160GB of data. The display is 15.4 inches matte and does not load the eyes with side glare.
The W500 is a class of mobile workstation with the ThinkPad family of solid and stable magnesium and metal hinges.
Suitable for applications that do not require high hardware.
The photos of the refurbished products are model examples.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
Condition REFURBISHED with 6 + 6 months warranty from HOP.BG
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




