Similar products
Mobile workstationHP ZBook Fury 15 G8, i7-11850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A2000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
859.00 € / 1680.06 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 17 G8, i7-11850H, 64GB DDR4, 1TB SSD, 17'' IPS Full HD 1920x1080, RTX 3000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
1259.00 € / 2462.39 BGN
Mobile Workstation Dell Precision 5570, i7-12800H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080 , RTX A2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
1029.00 € / 2012.55 BGN
Mobile WorkstationHP ZBook Fury 16 G9, i7-12850HX, 32GB, 1TB SSD, 16'' IPS WUXGA 1920x1200, RTX A2000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
1389.00 € / 2716.65 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Plus Yellow
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
519.00 € / 1015.08 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G7, i7-10510U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
339.00 € / 663.03 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i9-9880H, 64GB, 1TB SSD, 16" Retina 3072x1920, Radeon Pro 5500M
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
749.00 € / 1464.92 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
519.00 € / 1015.08 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
| Model | ThinkPad W530 |
| Class | mobile workstation |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i7-3740QM (6M Cache, up to 3.70 GHz) |
| Chipset | Mobile Intel QM77 Express |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Video Card | nVidia Quadro K1000M (2GB DDR3 @1800MHz, 128bit, @850MHz) |
| Display size | 15.60'' (39.62cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 1920 x 1080 пиксела (Full HD) |
| Front camera | integrated webcam |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11 a/b/g/n |
| Interfaces | VGA, 2xUSB 2, 2xUSB 3, mini DisplayPort, 4-pin FireWire |
| Card reader | SD Card, MultiMediaCard, SDHC Card, SDXC Card |
| Manufacturer | Lenovo |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




