Similar products
NotebookLenovo ThinkPad X1 Carbon (7th gen ), i7-8565U, 16GB, 256GB SSD, 14'' Touchscreen IPS FHD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
369.00 € / 721.70 BGN
NotebookLenovo ThinkPad X1 Carbon (7th gen ), i7-8565U, 16GB, 256GB SSD, 14'' Touchscreen IPS FHD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
339.00 € / 663.03 BGN
Computer Apple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019), i5-8500, 16GB, 32SSD + 1TB HDD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB White
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
209.00 € / 408.77 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
ComputerApple iMac 27'' A2115 (2020) Silver, i5-10600, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 5300
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
849.00 € / 1660.50 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 14” IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
| Model | ThinkPad X250 |
| Class | notebook |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core i5-5300U (3M Cache, up to 2.90 GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3L |
| Data memory | 120GB SSD SATA |
| Video Card | Intel® HD Graphics 5500 |
| Display size | 12.50'' (31.75cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Front camera | integrated webcam |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11a/b/g/n/ac |
| Interfaces | 2xUSB 3, VGA, mini DisplayPort |
| Card reader | MultiMediaCard, SD Memory Card, SDHC Memory Card, SDXC Memory Card |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Color | black |
| Manufacturer | Lenovo |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
EarphonesApple AirPods MAX 2 Midnight Like New
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
389.00 € / 760.82 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 14” IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
409.00 € / 799.93 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, 32GB , 1TB SSD, 16" Radeon Pro 5500M
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
599.00 € / 1171.54 BGN
569.00 € / 1112.87 BGN




