Similar products
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i7-9750H, 32GB, 512GB SSD, 16" 3072x1920, Pro 5300M
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
529.00 € / 1034.63 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 1TB SSD, 14.2' Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
779.00 € / 1523.59 BGN
729.00 € / 1425.80 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
469.00 € / 917.28 BGN
| Model | S752 |
| Class | Home/Office Laptop |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i3-2370M(3M Cache, 2.40 GHz) |
| Chipset | Intel® QM77 |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 320GB SATA |
| Video Card | built Intel HD Graphics 3000 |
| Display size | 14.10 inches (35,25см.) |
| Front camera | No |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD-RW |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WIFI |
| Interfaces | USB 2, USB 3, VGA, DP,eSATA |
| Card reader | Card Reader |
| Bluetooth | Bluetooth |
| Manufacturer | Fujitsu |
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna. RENOVATED condition with 6 + 6 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP EliteBook 840 G7, i5-10210U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i7-9750H, 32GB, 512GB SSD, 16" Retina 3072x1920, Pro 5300M
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i7-10610U, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
389.00 € / 760.82 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
509.00 € / 995.52 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Silver, M1 Pro, 32GB , 512GB SSD, 14.2" Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
899.00 € / 1758.29 BGN
849.00 € / 1660.50 BGN
