Similar products
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy Xcover 5 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
115.00 € / 224.92 BGN
99.00 € / 193.63 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A52s 5G 125GB Awesome Black original box
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
119.00 € / 232.74 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A32 128GB Awesome Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
139.00 € / 271.86 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S24 Ultra 5G 256GB Titanium Yellow
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
599.00 € / 1171.54 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
EarphonesApple AirPods 4 gen ANC like new
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
159.00 € / 310.98 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 Plus 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
659.00 € / 1288.89 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopHP EliteBook 630 G11, Ultra 5 135U, 16GB, 512GB SSD, Тouchscreen, 13.3" IPS WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
509.00 € / 995.52 BGN
458.00 € / 895.77 BGN
LaptopDell Latitude 5530, i5-1245U, 16GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
404.00 € / 790.16 BGN
| Model | Galaxy S10 |
| Class | Smartphone |
| Status | Very Good |
| CPU | Octa-core (2x2.73 GHz Mongoose M4 & 2x2.31 GHz Cortex-A75 & 4x1.95 GHz Cortex-A55) |
| Chipset | Exynos 9820 Octa (8 nm) |
| RAM Memory | 8GB |
| Data memory | 128GB |
| Video accelerator | Mali-G76 MP12 |
| Display size | 6.1 inches (15.49sm) |
| Display technology | Dynamic AMOLED, HDR10+ |
| Resolution | 1440 x 3040 |
| Front camera | 10 MP, Dual video call, Auto-HDR |
| Camera | 12 MP, LED flash, auto-HDR, panorama |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 |
| Card reader | microSDXC |
| 3G Module | Yes |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE, aptX |
| Sim card | Nano SIM |
| Color | Gray |
| Manufacturer | Samsung |
Photos of the refurbished products are exemplary of the model.
Products we offer are used second hand, but refurbished with high quality, excellent appearance and excellent technical condition.
It is offered at low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the opportunity to buy smartphones at checkout and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
469.00 € / 917.28 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
659.00 € / 1288.89 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
MonitorDell U3421WE, 34" IPS UltraWide QHD 3440x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
MonitorDell P2720D 27'' Quad HD 2560x1440
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
152.00 € / 297.29 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 Pro 128GB Black Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
749.00 € / 1464.92 BGN
729.00 € / 1425.80 BGN


