Similar products
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy Xcover 5 64GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
199.00 € / 389.21 BGN
119.00 € / 232.74 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
289.00 € / 565.23 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A53 5G 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
159.00 € / 310.98 BGN
LaptopHP ProBook 640 G9, i3-1215U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
MonitorHP EliteDisplay E273, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
LaptopDell Latitude 9410 2-in-1, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, 14" Тъчскрийн, IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
296.00 € / 578.93 BGN
ComputerLenovo ThinkCentre M920t Tower, i5-8600, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
739.00 € / 1445.36 BGN
689.00 € / 1347.57 BGN
| Model | Galaxy S20+ (SM-G986B) |
| Class | Smartphone |
| Status | Very Good |
| CPU | Octa-core (2x2.73 GHz Mongoose M5 & 2x2.50 GHz Cortex-A76 & 4x2.0 GHz Cortex-A55) |
| Chipset | Exynos 990 (7 nm+) |
| RAM Memory | 12GB |
| Data memory | 128GB |
| Video accelerator | Mali-G77 MP11 |
| Display size | 6.7 inches (17.01cm) |
| Display technology | Dynamic AMOLED, HDR10+ |
| Resolution | 1440 x 3200 |
| Front camera | 10 MP, Dual video call, Auto-HDR |
| Camera | 12 MP, LED flash, auto-HDR, panorama |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 |
| Card reader | microSDXC |
| 3G Module | 5G |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Sim card | Nano SIM |
| Color | Black |
| Manufacturer | Samsung |
Photographs of refurbished products are representative of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 2, i7-9750H, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Nvidia Quadro T1000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
539.00 € / 1054.19 BGN
485.00 € / 948.58 BGN
LaptopHP EliteBook 820 G3, i7-6500U, 16GB, 256GB SSD, 12.5'' IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
170.00 € / 332.49 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 mini 128GB Blue
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
199.00 € / 389.21 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
MonitorFujitsu Display E24-9 TOUCH, 23.8" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
197.00 € / 385.30 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
529.00 € / 1034.63 BGN
419.00 € / 819.49 BGN


