Similar products
SmartphoneSamsung Galaxy S26 5G 256GB Cobalt Violet Like New Неразопакован
- Like New
- Refurbished
- Leasing
699.00 € / 1367.13 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S26 ULTRA 5G 512GB Black Unboxed
- Like New
- Refurbished
- Leasing
1049.00 € / 2051.67 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A52s 5G 125GB Awesome Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
119.00 € / 232.74 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
1049.00 € / 2051.67 BGN
999.00 € / 1953.87 BGN
TabletApple iPad mini 4 7.9 A1538 (2015) 128GB Wi-Fi Space Gray
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
129.00 € / 252.30 BGN
99.00 € / 193.63 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
| Model | Galaxy S4 |
| Class | Smartphone |
| Status | Exelent |
| CPU | Quad-core 1.9 GHz Krait 300 |
| Chipset | Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600 |
| RAM Memory | 2GB |
| Data memory | 16GB |
| Video accelerator | Adreno 320 |
| Display size | 5'' inches (12.7cm) |
| Display technology | Super AMOLED |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Front camera | 2 MP |
| Camera | 13 MP, AF, HDR, LED flash |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot |
| Card reader | Yes |
| 3G Module | 3G / SIM card |
| Battery | Li-Ion 2600 mAh battery |
| Weight | 130 g |
| Bluetooth | 4.0, A2DP, EDR, LE, aptX |
| Manufacturer | Samsung |
Used but refurbished Samsung Galaxy S4 smartphone.
Convenient and easy-to-use model with an intuitive user interface and classic design typical of the Galaxy S Series S models. Pleasant rounded edges and weighing 130 grams.
The S4 is equipped with a 5-inch Full HD resolution display and Super AMOLED technology, providing bright and saturated colors and great contrast. Also a Gorilla Glass 3 screen coating for more difficult scratching.
The model is powered by an 8-core Exynos 5410 processor, 2GB RAM and a PowerVR video accelerator that make the Android operating system run smoothly.
A 13MP main camera is also available to capture your highlights, 2K resolution video and 2MP front camera for great selfies, 16GB file and application space and an SD card slot for more memory. Also a 2600mAh removable battery for one working day.
Photos of the refurbished products are exemplary of the model.
It is available for purchase at a bargain price online or physically at our showrooms - Sofia, Pleven, Ruse, Varna.
We offer the opportunity to buy smartphones on payment and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months warranty from HOP.BG
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.


