Similar products
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB White
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A52s 5G 125GB Awesome Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
119.00 € / 232.74 BGN
TabletApple iPad mini 4 7.9 A1538 (2015) 128GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
129.00 € / 252.30 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, 13'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
279.00 € / 545.68 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
Computer Apple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019), i5-8500, 16GB, 32SSD + 1TB HDD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
EarphonesApple AirPods MAX 2 Midnight Like New
- Like New
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
| Model | Galaxy S4 mini |
| Status | Like New |
| CPU | Dual Core 1.70 GHz Krait 300 |
| Chipset | Qualcomm MSM8930AB Snapdragon 400 |
| RAM Memory | 1.5GB |
| Memory | 8 GB for apps and images |
| Display size | 4.3" inches (10.75 sm) |
| Display technology | Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 960 x 540 |
| Camera | 8 MP, f/2.6, autofocus, LED flash |
| Audio | 3.5 mm audio out |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n |
| Size | 61.3 x 124.6 x 8.9 мм |
| Battery | 1900 mAh |
| Weight | 0.107 g |
| Bluetooth | Bluetooth v4.0 |
| Manufacturer | Samsung |
Refurbished Samsung mobile phone from the beloved Galaxy series.
The Mini Series of Samsung is extremely comfortable and enjoyable. It is suitable for users looking for a smartphone with small size and great capabilities. The camera is 8MP and makes excellent pictures. The display has a great picture thanks to the innovative technology typical of the high-end Samsung phones - Super AMOLED.
A great phone with 1.5 GB of RAM, a Krait 300 processor and a low price.
The phone supports 4G / LTE technology and has a removable battery with a capacity of 1900 mAh.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
Condition Refurbished with 6 months warranty from HOP.BG.
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.


