Similar products
SmartphoneSamsung Galaxy S26 ULTRA 5G 512GB White Unboxed
- Like New
- Refurbished
- Leasing
1099.00 € / 2149.46 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S24 Plus 5G 256GB Onyx Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
419.00 € / 819.49 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A53 5G 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
159.00 € / 310.98 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S26 5G 256GB Black Неразопакован
- Like New
- Refurbished
- Leasing
699.00 € / 1367.13 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i7-9750H, 32GB, 512GB SSD, 16" Retina 3072x1920, Pro 5300M
- Good
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
339.00 € / 663.03 BGN
| Model | Galaxy S5, G900F |
| Class | Smartphone |
| Status | Excellent |
| CPU | Quad-core 2.5 GHz Krait 400 |
| Chipset | Qualcomm MSM8974AC Snapdragon 801 |
| RAM Memory | 2GB RAM |
| Video accelerator | Adreno 330 |
| Display size | 5.1 inches (12.95 sm) |
| Display technology | Super AMOLED |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Front camera | 2 MP, f/2.4, 22mm |
| Camera | 16 MP, f/2.2, 31mm |
| WIFI | Wi-Fi (802.11a/b/g/n) |
| 3G Module | 3G / SIM card |
| GSM - SIM | Micro-SIM |
| Bluetooth | Bluetooth v4.0 |
| Manufacturer | Samsung |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.


