Similar products
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
299.00 € / 584.79 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
TabletSamsung Galaxy Tab S8 5G 11.0 (2022) Wi-fi+LTE 128GB Graphite
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A33 5G 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
MonitorHP EliteDisplay E243i, 24”, IPS WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
59.00 € / 115.39 BGN
53.00 € / 103.66 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
969.00 € / 1895.20 BGN
899.00 € / 1758.29 BGN
WorkstationDell Precision 7820 Tower, 2x Silver 4112, 32GB, 2TB HDD, Radeon Pro WX 5100
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1129.00 € / 2208.13 BGN
1016.00 € / 1987.12 BGN
MonitorDell UltraSharp U2412M, 24" IPS WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
59.00 € / 115.39 BGN
53.00 € / 103.66 BGN
ComputerLenovo ThinkCentre M910Q USFF, i5-6500T, 8GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
| Model | Galaxy S III |
| Class | Smartphone |
| Status | Excellent |
| CPU | Quadcore 1.40 GHz Cortex-A9 |
| Chipset | Exynos 4412 Quad |
| RAM Memory | 1GB |
| Display size | 4.8 inches (12 cm) |
| Display technology | Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M color |
| Resolution | 720 x 1280 pixels |
| Front camera | 1.9MP |
| Camera | 8MP 3264x2448 pixels |
| Audio | 3.5mm audi exit |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, |
| Card reader | Card Reader |
| 3G Module | 3G / SIM card |
| GSM - SIM | DLNA, hotspot |
| Size | 136.6 x 70.6 x 8.6 мм |
| Bluetooth | Bluetooth |
| Sim card | micro SIM карта |
| Manufacturer | Samsung |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
389.00 € / 760.82 BGN
350.00 € / 684.54 BGN
MonitorDell S2740LB, 27" AH-IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
459.00 € / 897.73 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
MonitorHP Z Display Z24i, 24" IPS WUXGA 1920x1200
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
69.00 € / 134.95 BGN
62.00 € / 121.26 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G5, i7-8550U, 16GB, 256GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, AMD Radeon RX 540X
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
339.00 € / 663.03 BGN
305.00 € / 596.53 BGN


