Similar products
TabletSamsung Galaxy Tab S8 5G 11.0 (2022) Wi-fi+LTE 128GB Graphite
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
TabletSamsung Galaxy Tab S4 10.5, 64GB, SM-T835 Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
199.00 € / 389.21 BGN
TabletSamsung Galaxy Tab Active 4 8.0 (2014) Wi-Fi+LTE 16GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
99.00 € / 193.63 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB Phantom Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8 Like New, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
409.00 € / 799.93 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
419.00 € / 819.49 BGN
389.00 € / 760.82 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
ComputerApple iMac 27'' A2115 (2020) Silver, i5-10600, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 5300
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
849.00 € / 1660.50 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
| Model | Galaxy Tab 4 10.1 |
| Status | Exelent |
| CPU | Quad-core 1.2 GHz |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 400 |
| RAM Memory | 1.5GB |
| Memory | 16GB for files and apps |
| Card slot | microSD, up to 64 GB |
| Video accelerator | Adreno 305 |
| Display size | 10.1'' inches (25.65sm) |
| Display technology | TFT capacitive touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 1280 x 800 pixels |
| Front camera | 1.3 MP |
| Camera | 3.15 MP |
| Audio | 3.5 mm audio jack, stereo speakers |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0, A2DP |
| Manufacturer | Samsung |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
899.00 € / 1758.29 BGN
789.00 € / 1543.15 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
579.00 € / 1132.43 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i9-9880HK, 32GB, 512GB SSD, 16'' Retina 3072x1920, Radeon Pro 5500M
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
539.00 € / 1054.19 BGN
519.00 € / 1015.08 BGN
TabletApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
