Similar products
SmartphoneSamsung Galaxy A52s 5G 125GB Awesome Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
119.00 € / 232.74 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A34 5G 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
289.00 € / 565.23 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S25 Ultra 5G 256GB Titanium Gray Like New Original box
- Like New
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
LaptopDell Latitude 5540, i5-1335U, 16GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
709.00 € / 1386.68 BGN
638.00 € / 1247.82 BGN
LaptopDell Latitude 3420, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
339.00 € / 663.03 BGN
305.00 € / 596.53 BGN
ComputerHP EliteDesk 800 G3, i5-7500T, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN
WorkStationLenovo ThinkStation P510, E5-1650 V4, 16GB, 256GB SSD, Quadro M2000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
259.00 € / 506.56 BGN
233.00 € / 455.71 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
| Model | Galaxy Xcover Pro SM-G715FN/DS |
| Class | Smartphone |
| Status | Excellent |
| CPU | Octa-core (4x2.3 GHz Cortex-A73 & 4x1.7 GHz Cortex-A53) |
| Chipset | Exynos 9611 (10nm) |
| RAM Memory | 4GB |
| Data memory | 64GB |
| Video accelerator | Mali-G72 MP3 |
| Display size | 6.3 inches (16.00 cm) |
| Display technology | IPS LCD |
| Resolution | 1080 x 2340 |
| Front camera | 13 MP, f/2.0, (wide), 1/3.1", 1.12µm, HDR |
| Camera | 25 MP, f/1.7, 26mm (wide), PDAF 8 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm, Dual-LED flash, HDR, panorama |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/k/v/r |
| Interfaces | USB 2, USB 2.0, |
| Card reader | microSDXC |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Color | Black |
| Manufacturer | Samsung |
The product has minimal signs of use, not affecting its functionality. They are expressed in light or dark spots of small size or barely noticeable scratches on the display, visible only when the screen is turned off.
Product photos are exemplary of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
MonitorLenovo ThinkVision P27Q-10, 27" IPS Quad HD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN
ComputerHP ProDesk 600 G2 SFF, i5-6500, 8GB, 128GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 Pro 256GB Graphite
- Good
- Refurbished
- Leasing
279.00 € / 545.68 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
LaptopHP EliteBook 1040 G11 Like New, Ultra 7 155H, 16GB, 512GB SSD, 14'' IPS WUXGA 1920x1200
- Like New
- Refurbished
- Leasing
1109.00 € / 2169.02 BGN
998.00 € / 1951.92 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
489.00 € / 956.40 BGN
440.00 € / 860.57 BGN


