LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i7-9750H, 32GB, 512GB SSD, 16" Retina 3072x1920, Pro 5300M
- Good
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2251 (2020) Space Gray, i5-1038NG7, 32GB, 512GB SSD, 13.3'' Retina 2560 x 1600, Touchbar
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
529.00 € / 1034.63 BGN
479.00 € / 936.84 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
599.00 € / 1171.54 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i9-9980HK, 32GB, 1TB SSD, 16'' Retina 3072x1920, Radeon Pro 5500M
- Good
- Refurbished
- Leasing
539.00 € / 1054.19 BGN
519.00 € / 1015.08 BGN
| Model | I9295 Galaxy S4 Active |
| Class | Smartphone |
| Status | Good |
| CPU | Quad-core 1.9 GHz Krait 300 |
| Chipset | Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600 |
| RAM Memory | 2GB |
| Memory | 16 GB for apps and images |
| Video accelerator | Adreno 320 |
| Display size | 5" inch (12.5 см) |
| Display technology | TFT capacitive touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 1080 x 1920 pixels |
| Front camera | 2 MP, 1080p@30fps |
| Camera | 8 MP, 3264 x 2448 pixels, autofocus, LED flash |
| Audio | 3.5mm. audio out |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac |
| GSM - SIM | micro SIM |
| Battery | Li-Ion 2600 mAh battery |
| Weight | 0.153 kg. |
| Bluetooth | v4.0 |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.


