SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
129.00 € / 252.30 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
259.00 € / 506.56 BGN
239.00 € / 467.44 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
319.00 € / 623.91 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1165G7, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
379.00 € / 741.26 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
| Model | Galaxy S4 |
| Class | Smartphone |
| Status | Very Good |
| CPU | Quad Core 1900 MHz |
| RAM Memory | 2GB |
| Memory | 16 GB |
| Display size | 5.00 inches (12,5 sm) |
| Display technology | TFT |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Front camera | 2 Mpx |
| Camera | 8 Mpx LED Auto Focus |
| WIFI | WIFI 802.11 b/g/n/ac |
| Interfaces | USB 2, |
| Card reader | Card Reader |
| 3G Module | 3G / SIM card |
| Bluetooth | Bluetooth v4.0 |
| Color | RED |
| Manufacturer | Samsung |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
EarphonesApple AirPods MAX 2 Orange Like New
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB Phantom Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB , 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
699.00 € / 1367.13 BGN
ComputerApple iMac 27" A1419 (Late 2013) Silver, i5-7500, 16GB, 32GB SSD+1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
