SmartphoneSamsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB Phantom Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 32GB, 512 SSD, 16" Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
949.00 € / 1856.08 BGN
899.00 € / 1758.29 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
319.00 € / 623.91 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB , 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, 32GB , 1TB SSD, 16" Radeon Pro 5500M
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
599.00 € / 1171.54 BGN
569.00 € / 1112.87 BGN
| Model | I9300 |
| CPU | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 |
| Chipset | Exynos 4412 Quad |
| RAM Memory | 1 GB |
| Memory | 16 GB |
| Card slot | Yes |
| Video accelerator | Mali-400MP4 |
| Display size | 4.8 inches |
| Display technology | Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 720 x 1280 pixels |
| Front camera | 1.9 MP, 720p@30fps |
| Camera | 8 MP, 3264 x 2448 pixels, autofocus, LED flash |
| WIFI | Yes |
| GSM - SIM | Yes |
| Size | 136.6 x 70.6 x 8.6 mm |
| Battery | Li-Ion 2100 mAh |
| Weight | 133 g |
| Bluetooth | Yes |
| Sim card | Micro |
| Color | Blue |
| Manufacturer | Samsung |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
339.00 € / 663.03 BGN
309.00 € / 604.35 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i7-9750H, 32GB, 512GB SSD, 16" 3072x1920, Pro 5300M
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
529.00 € / 1034.63 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 Plus 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
619.00 € / 1210.66 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Space Gray, i3-8100, 16GB, 500GB SSD, Retina 4096x2304, Radeon Pro 555X
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
