ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
659.00 € / 1288.89 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
319.00 € / 623.91 BGN
289.00 € / 565.23 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 2nd A1670 (2017) Space Gray Wi-Fi 64GB
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 14" Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
379.00 € / 741.26 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i7-9750H, 32GB, 512GB SSD, 16'' Retina 3072x1920, Radeon Pro 5300M
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
| Model | Galaxy S7 |
| Class | Smartphone |
| Status | Good |
| CPU | Осемядрен (4x2.3 GHz Mongoose & 4x1.6 GHz Cortex-A53) |
| Chipset | Exynos 8890 Octa |
| RAM Memory | 4GB |
| Memory | 32GB for files and apps |
| Card slot | MicroSD |
| Video accelerator | Mali-T880 MP12 |
| Display size | 5.1 инча (12.95 cm) |
| Display technology | Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 1440 x 2560 пиксела |
| Distance between points | ~577 ppi |
| Front camera | 5 MP |
| Camera | 12 MP |
| Audio | 24-bit/192kHz audio |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac |
| Card reader | Card Reader |
| 3G Module | 3G / SIM card |
| GSM - SIM | Nano sim |
| Bluetooth | Bluetooth 4.2 |
| Sim card | Nano sim |
| Color | White |
| Manufacturer | Samsung |
The promotion is valid until 30.12.2018 or until the quantities are exhausted.
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
529.00 € / 1034.63 BGN
419.00 € / 819.49 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
389.00 € / 760.82 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
999.00 € / 1953.87 BGN
949.00 € / 1856.08 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 mini 128GB Midnight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
419.00 € / 819.49 BGN
389.00 € / 760.82 BGN


