SmartphoneApple iPhone 16 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
559.00 € / 1093.31 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3” IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
339.00 € / 663.03 BGN
309.00 € / 604.35 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 14" Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
379.00 € / 741.26 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 2nd A1670 (2017) Space Gray Wi-Fi 64GB
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy Xcover 5 64GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
129.00 € / 252.30 BGN
119.00 € / 232.74 BGN
| Model | S7710 Galaxy Xcover 2 |
| Class | Smartphone |
| Status | Exelent |
| CPU | Dual-core 1.0 GHz Cortex-A9 |
| RAM Memory | 1GB |
| Memory | 4 GB for files and apps |
| Video accelerator | Mali-400 |
| Display size | 4.00 inches (10 см) |
| Display technology | TFT capacitive touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 480 x 800 pixels |
| Front camera | VGA |
| Camera | 5 MP, 2560 x 1920 pixels, autofocus, LED flash |
| Audio | 3.5mm. audio out |
| GSM - SIM | Mini SIM |
| Bluetooth | Bluetooth v4.0 |
| Manufacturer | Samsung |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 128GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
419.00 € / 819.49 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
209.00 € / 408.77 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB RAM, 512GB SSD, 13.3" Retina 2560 x 1600
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
889.00 € / 1738.73 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G7, i7-10610U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
369.00 € / 721.70 BGN
339.00 € / 663.03 BGN

