Similar products
SmartphoneSamsung Galaxy S24 Plus 5G 256GB Onyx Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
419.00 € / 819.49 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
259.00 € / 506.56 BGN
239.00 € / 467.44 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
299.00 € / 584.79 BGN
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB, 512GB SSD, 13.3'' Retina 2560x1600
- Good
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
699.00 € / 1367.13 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 1TB SSD, 14.2' Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
779.00 € / 1523.59 BGN
729.00 € / 1425.80 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
| Model | Galaxy A52s SM-A526B |
| Class | Smartphone |
| Status | Good |
| CPU | Octa-core (1x2.4 GHz Cortex-A78 & 3x2.2 GHz Cortex-A78 & 4x1.9 GHz Cortex-A55) |
| Chipset | Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G (6 nm) |
| RAM Memory | 6GB |
| Data memory | 128GB |
| Video accelerator | Adreno 619 |
| Display size | 6.5 inches (16.51 cm) |
| Display technology | Super AMOLED, 120Hz, HDR10+, 800 nits (HBM) |
| Resolution | 1080 x 2400 |
| Front camera | 32 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.8", 0.8µm, HDR |
| Camera | 64 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.7", 0.8µm, PDAF, OIS,12 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide), 1.12µm,LED flash, panorama, HDR |
| WIFI | Wi-Fi |
| Card reader | microSDXC |
| 3G Module | 5G 3G / 4G / 5G / SIM card |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Color | Awesome Black |
| Manufacturer | Samsung |
The product has signs of use or signs of transportation that do not affect its functionality. They are expressed in dark or light spots on the display and/or scratches.
The photos of the refurbished with slight sign of usage products are examples of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease t and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with slight sign of usage with 6 months warranty from HOP.BG
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.


