Similar products
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A33 5G 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S26 5G 256GB Black Неразопакован
- Like New
- Refurbished
- Leasing
699.00 € / 1367.13 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB, 512GB SSD, 13.3'' Retina 2560x1600
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
899.00 € / 1758.29 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
999.00 € / 1953.87 BGN
949.00 € / 1856.08 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 13.3” IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
299.00 € / 584.79 BGN
269.00 € / 526.12 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
339.00 € / 663.03 BGN
| Model | Galaxy S9 |
| Class | Smartphone |
| Status | Exelent |
| CPU | Octa-core (4x2.7 GHz Mongoose M3 & 4x1.8 GHz Cortex-A55) |
| Chipset | Exynos 9810 (10 nm) |
| RAM Memory | 4GB |
| Data memory | 64GB |
| Video accelerator | Mali-G72 MP18 |
| Display size | 5.8 inches (14.73cm) |
| Display technology | Super AMOLED |
| Resolution | 1440 x 2960 |
| Front camera | 8 MP, AF, Auto-HDR, 2 MP iris scanner |
| Camera | 12 MP, dual pixel PDAF, OIS, Auto HDR |
| Audio | 32-bit/384kHz audio |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Card reader | N/A |
| 3G Module | 3G / SIM card |
| Battery | Li-Ion 3000 mAh |
| Weight | 163 g |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE, aptX |
| Sim card | Nano |
| Color | Midnight Black |
| Manufacturer | Samsung |
Used but refurbished Samsung Galaxy S9 smartphone.
Model with a revolutionary design, frameless display, key improvements and added features.
The device has an eight-core processor and 4GB of RAM, which means that any task set before it will be performed almost instantly.
The display of the smartphone is 5.8 inches (14.73cm) with a resolution of 2960 x 1440 pixels (Quad HD +) and Super AMOLED technology, guaranteeing great sharpness and crystal clear picture quality and incomparable contrast.
The phone's camera is 12MP and with a dual aperture for F1.5 and F2.4 mode for real and realistic photos. It also has a professional Dual Pixel Sensor, thanks to which you can take clear photos in the dark. Super Slow-mo (Super slow motion video) function in HD resolution and many more additions.
Great Dolby Atmos stereo speakers with cleaner and richer surround sound, which according to Samsung are 1.4 times more powerful than previous models in the Galaxy series.
The battery of the device has a capacity of 3000mAh, which is enough to last all day even with frequent use of the phone. There is also "fast charging" technology, which allows you to charge in much less time than standard.
The photos of the refurbished products are examples of the model.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Ruse, Varna.
We offer the opportunity to purchase smartphones on installment and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months warranty from HOP.BG.
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.


