Similar products
SmartphoneApple iPhone 17 Pro Max 256GB Deep Blue Like New Unboxed
- Like New
- Refurbished
- Leasing
1299.00 € / 2540.62 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 128GB Starlight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
259.00 € / 506.56 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
459.00 € / 897.73 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
SmartphoneApple iPhone 17 Pro 256GB Deep Blue Original Box
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
1119.00 € / 2188.57 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
339.00 € / 663.03 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
Similar products
SmartphoneApple iPhone 11 Pro 64GB Matte Gold
- Good
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
LaptopHP ProBook 430 G7, i3-10110U, 16GB, 256GB SSD, 13.3" HD 1366x768
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
549.00 € / 1073.75 BGN
469.00 € / 917.28 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i7-9750H, 32GB, 512GB SSD, 16'' Retina 3072x1920, Radeon Pro 5300M
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
549.00 € / 1073.75 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB , 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
215.00 € / 420.50 BGN
189.00 € / 369.65 BGN
| Model | iPhone 11 |
| Class | Smartphone |
| Status | Good |
| CPU | Hexa-core (2x2.65 GHz Lightning + 4x1.8 GHz Thunder) |
| Chipset | Apple A13 Bionic (7 nm+) |
| RAM Memory | 4GB |
| Data memory | 128GB |
| Video Card | Apple GPU (4-core graphics) |
| Display size | 6.1 inches (15.49 cm) |
| Display technology | Liquid Retina IPS LCD |
| Resolution | 828 x 1792 pixels |
| Front camera | 12 MP, SL 3D, HDR |
| Camera | 12 MP, dual pixel PDAF, OIS + 12 MP, 120˚ (ultrawide), |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, hotspot |
| Interfaces | Lightning, USB 2.0 |
| Card reader | N/A |
| 3G Module | LTE |
| Size | 150.9 x 75.7 x 8.3 mm |
| Battery | Li-Ion 3110 mAh |
| Weight | 194 g |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Sim card | Nano-SIM, eSIM |
| Color | Black |
| Manufacturer | Apple |
| Warranty: | 12 months |
The product has minimal signs of use, not affecting its functionality. They are expressed in light or dark spots of small size or barely noticeable scratches on the display, visible only when the screen is turned off.
Product photos are exemplary of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
Similar products
SmartphoneApple iPhone 11 Pro 64GB Matte Gold
- Good
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
LaptopHP ProBook 430 G8, i3-1115G4, 16GB, 256GB SSD, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
259.00 € / 506.56 BGN
233.00 € / 455.71 BGN
ComputerHP ProDesk 490 G2 Tower, i7-4790, 8GB, 256 SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
129.00 € / 252.30 BGN
116.00 € / 226.88 BGN
WorkstationDell Precision T5810, E5-1603 V3, 32GB, 256GB SSD, Quadro K4200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
309.00 € / 604.35 BGN
278.00 € / 543.72 BGN
MonitorFujitsu B24-8 TE Pro, 24'' IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
MonitorHP E23 G4, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN


