Similar products
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
339.00 € / 663.03 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
AppleiPhone 14 Pro 256GB Deep Purple
- Good
- Refurbished
- Leasing
489.00 € / 956.40 BGN
469.00 € / 917.28 BGN
AppleiPhone 14 Pro Max 128GB Space Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
539.00 € / 1054.19 BGN
Original display -
minimal scratch
Panel - Excellent cosmetic condition
Battery - 98%
Delivery - 1-2 days
Warranty - 12 months
To be shown on - SHOWROOM SOFIA
IMEI - 356094679709983
Similar products
SmartphoneApple iPhone 14 Plus 128GB Midnight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
389.00 € / 760.82 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 128GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
519.00 € / 1015.08 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 mini 128GB Starlight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
MonitorHP EliteDisplay E24 G4, 23.8" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
69.00 € / 134.95 BGN
62.00 € / 121.26 BGN
LaptopDell Latitude 7220 Rugged Extreme, i5-8365U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 11,6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
509.00 € / 995.52 BGN
458.00 € / 895.77 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 14" Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
379.00 € / 741.26 BGN
341.00 € / 666.94 BGN
MonitorDell P2719H, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
139.00 € / 271.86 BGN
125.00 € / 244.48 BGN
| Model | iPhone 14 |
| Class | Smartphone |
| Status | Excellent |
| CPU | Hexa-core (2x3.23 GHz Avalanche + 4x1.82 GHz Blizzard) |
| Chipset | Apple A15 Bionic (5 nm) |
| RAM Memory | 6GB |
| Data memory | 128GB |
| Video Card | Apple GPU (5-core graphics) |
| Display size | 6.1 inches (15.49 cm) |
| Display technology | Super Retina XDR OLED, HDR10, Dolby Vision, 800 nits (HBM), 1200 nits (peak) |
| Resolution | 1284 x 2778 pixels |
| Front camera | 12 MP, f/2.4, 13mm, 120˚ (ultrawide) |
| Camera | 12 MP, f/1.5, 26mm (wide), 1/1.7", 1.9µm, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, hotspot |
| Card reader | N/A |
| 3G Module | LTE |
| Extras | Qi magnetic fast wireless charging |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Sim card | Nano-SIM + eSIM |
| Color | Deep Purple |
| Manufacturer | Apple | Warranty: | 12 months |
Photographs of refurbished products are representative of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
Similar products
AppleiPhone 14 Pro Max 128GB Space Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro Max 128GB Deep Purple
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 128GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
489.00 € / 956.40 BGN
469.00 € / 917.28 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G7, i7-10610U, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
459.00 € / 897.73 BGN
413.00 € / 807.76 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
419.00 € / 819.49 BGN
377.00 € / 737.35 BGN
ComputerHP ProDesk 600 G3 SFF, i5-8500, 8GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
219.00 € / 428.33 BGN
197.00 € / 385.30 BGN


