Similar products
SmartphoneApple iPhone 13 Pro 128GB Gold
- Good
- Refurbished
- Leasing
339.00 € / 663.03 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Plus Yellow
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
519.00 € / 1015.08 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
SmartphoneApple iPhone 17 Pro 256GB Deep Blue Like New original box
- Like New
- Refurbished
- Leasing
1149.00 € / 2247.25 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 mini 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
169.00 € / 330.54 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 1TB SSD, 14.2' Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
779.00 € / 1523.59 BGN
729.00 € / 1425.80 BGN
Computer Apple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019), i5-8500, 16GB, 32SSD + 1TB HDD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
389.00 € / 760.82 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
| Model | iPhone 5C |
| Status | Exelent |
| CPU | Dual-core 1.3 GHz Swift (ARM v7-based) |
| Chipset | Apple A6 |
| RAM Memory | 512MB |
| Memory | 32GB for files and apps |
| Video accelerator | PowerVR SGX 543MP3 (triple-core graphics) |
| Display size | 4'' inches (10.16sm) |
| Display technology | LED-backlit IPS LCD, capacitive touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 640 x 1136 pixels |
| Distance between points | ~326 ppi |
| Front camera | 1.2 MP, 720p@30fps, face detection, FaceTime over Wi-Fi or Cellular |
| Camera | 8 MP (f/2.4, 33mm, 1/3.2", 1.4 µm), autofocus, LED flash |
| Audio | 16-bit/44.1kHz audio |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot |
| 3G Module | 3G / SIM card |
| Size | 124.4 x 59.2 x 9 mm |
| Battery | Li-Po 1510 mAh |
| Weight | 132 g |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0, A2DP, LE |
| Sim card | Nano SIM |
| Color | white |
| Manufacturer | Apple |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.



