Similar products
SmartphoneApple iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite
- Good
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
539.00 € / 1054.19 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
469.00 € / 917.28 BGN
459.00 € / 897.73 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
209.00 € / 408.77 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
Original display
minimal scratch
Panel
light scratches body
Battery
94%
Battery: 94%
Excellent Health
Battery health is over 90%. Excellent performance and longevity.
Delivery 1-2 days
Warranty 12 months
To be shown on SHOWROOM RUSE
IMEI 356080091182016
Similar products
ComputerApple iMac 27'' A2115 (2020) Silver, i5-10600, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 5300
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
849.00 € / 1660.50 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i7-9750H, 32GB, 512GB SSD, 16" 3072x1920, Pro 5300M
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
529.00 € / 1034.63 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8 Like New, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Like New
- Refurbished
- Leasing
409.00 € / 799.93 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
389.00 € / 760.82 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
| Model | iPhone 8 |
| Class | Smartphone |
| Status | Exelent |
| CPU | Hexa-core (2x Monsoon + 4x Mistral) |
| Chipset | Apple A11 Bionic (10 nm) |
| RAM Memory | 2GB |
| Data memory | 64GB |
| Video Card | Apple GPU (three-core graphics) |
| Display size | 4.7 inches (11.94cm) |
| Display technology | IPS LCD |
| Resolution | 750 x 1334 |
| Front camera | 7 MP, HDR, Face detection, panorama |
| Camera | 12 MP, PDAF, OIS, Quad LED flash, HDR |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot |
| Card reader | N/A |
| 3G Module | LTE |
| Extras | 3D Touch display & home button, True-tone |
| Size | 138.4 x 67.3 x 7.3 mm |
| Battery | Li-Ion 1821 mAh |
| Weight | 148 g |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Sim card | Nano |
| Color | Space Gray |
| Manufacturer | Apple |
| Warranty: | 12 months |
Used Apple iPhone 8 smartphone.
A fast smartphone with key enhancements in some areas - display, camera, processor, design.
With excellent performance, advanced camera, high quality stereo speakers, long battery life and even more brightness for better color reproduction.
There is a slight change in the design of the hull - glass back. The display is a 4.7-inch Retina HD with 3D Touch for all the features of the iOS operating system.
As with its predecessors iPhone 7 and 7+, the Home button does not have a so-called "click". Here, Apple uses "Taptic Engine" technology (linear vibration module), which creates the feeling that the entire bottom of the display clicks when you press the button.
Camera Innovation - Not One But Two Major Optical Image Stabilization Cameras, Faster 6MP Lens with 6 Elements for even more vibrant images, depth sensors, a new color filter, more refined pixels, and a new phone camera with OIS. For photos of impressive quality like a photo studio.
The model is powered by a powerful and intelligent A11 Bionic processor, which, according to Apple, is 70% faster than A10 Fusion, 3GB RAM and a fast three-core video accelerator.
The product has cosmetic defects that do not impair its normal working capacity.
Available for purchase online or physically at our showrooms - Sofia, Pleven, Ruse, Varna.
Condition REFURBISHED WITH SLIGHT SIGN OF USAGE with a 12 month warranty from HOP.BG
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.


