Similar products
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
659.00 € / 1288.89 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
TabletApple iPad Air 5th Gen 10.9 A2588 (2022) 64GB Wi-Fi Starlight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
TabletApple iPad 10.2 9th Gen A2602 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
199.00 € / 389.21 BGN
TabletApple iPad Air 3rd Gen A2123 (2019) 64GB Wi-Fi+LTE Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
249.00 € / 487.00 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 6th Gen A2436 (2022) 512GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
699.00 € / 1367.13 BGN
MonitorDell UltraSharp U2715H, 27" IPS QHD 2560x1440
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN
MonitorFujitsu B24-9TE, 23.8" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
99.00 € / 193.63 BGN
89.00 € / 174.07 BGN
КомпютърDell OptiPlex 7000 USFF, i5-12500T, 16GB, 512GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
609.00 € / 1191.10 BGN
548.00 € / 1071.79 BGN
ComputerHP ProDesk 600 G2 SFF, i5-6600, 8GB, 128GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
WorkstationHP Z8 G4 Tower, 2x Gold 6234, 192GB, 512GB SSD + 2TB HDD, Nvidia RTX 5000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
2319.00 € / 4535.57 BGN
2087.00 € / 4081.82 BGN
| Model | iPad Air 3rd Gen A2152 (2019) |
| Class | Tablet |
| Status | Excellent |
| CPU | Hexa-core (2x2.5 GHz Vortex + 4x1.6 GHz Tempest) |
| Chipset | Apple A12 Bionic (7 nm) |
| RAM Memory | 3GB |
| Data memory | 64GB |
| Video Card | Apple GPU (4-core graphics) |
| Display size | 10.5 inches (26.67 cm) |
| Display technology | LED, IPS, True Tone |
| Resolution | 1668 x 2224 |
| Front camera | 7 MP, HDR |
| Camera | 8 MP, AF, HDR |
| Card reader | N/A |
| Size | 250.6 x 174.1 x 6.1 mm |
| Battery | Li-Po 8134 mAh |
| Weight | 456 g |
| Color | Space Gray |
| Manufacturer | Apple |
The product has minimal signs of use, not affecting its functionality. They are expressed in light or dark spots of small size or barely noticeable scratches on the display, visible only when the screen is turned off.
Product photos are exemplary of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopDell Latitude E5570, i5-6440HQ, 16GB, 256GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
239.00 € / 467.44 BGN
215.00 € / 420.50 BGN
MonitorHP EliteDisplay E232, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
69.00 € / 134.95 BGN
62.00 € / 121.26 BGN
MonitorHP Z27n, 27'' IPS Quad HD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
170.00 € / 332.49 BGN
MonitorHP E24 G4, 24” IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
69.00 € / 134.95 BGN
62.00 € / 121.26 BGN
MonitorSamsung S34E790C, 34" UltraWide Quad HD 3440х1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
339.00 € / 663.03 BGN
305.00 € / 596.53 BGN


