Similar products
ComputerFujitsu Esprimo G9010 USFF, i5-10500T, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
ComputerFujitsu Esprimo G5010 SFF, i5-10500T, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
319.00 € / 623.91 BGN
ComputerFujitsu Esprimo G9010 USFF, i5-10500T, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
339.00 € / 663.03 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Space Gray, i3-8100, 16GB, 500GB SSD, Retina 4096x2304, Radeon Pro 555X
- Good
- Refurbished
- Leasing
469.00 € / 917.28 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 14” IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
429.00 € / 839.05 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
| Model | Esprimo E710 |
| Class | business type |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel® Core™ i3-3220 (3M Cache, 3.30 GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 500GB |
| Video Card | built Intel® HD Graphics 2500 |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD-RW |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| Interfaces | Display Port, DVI, COM port, 10x USB 2.0, 2x USB 3.0, LAN, PC/2 |
| Manufacturer | Fujitsu |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.


